For up to £250 Bonus for sports, use our exclusive bet365 Bonus www.abonuscode.co.uk Claim your bonus and start betting at bet365 now.
Informacje dla wnioskodawców - warunki ubiegania się o dofinansowanie w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR)
Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy instrukcję wykonania należytych czynności przed przystąpieniem do procedury konkursowej lub grantowej:
KROK 1: Nadanie numer EP – NUMER IDENTYFIKACYJNY PRODUCENTA
Warunkiem uzyskania wsparcia z LGD jest pozyskanie numeru EP , tj. numeru identyfikacyjnego nadawanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
Na podstawie wytycznych Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi w zakresie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027: „O pomoc może ubiegać się wyłącznie podmiot posiadający numer EP”. Obowiązek ten dotyczy wszystkich potencjalnych wnioskodawców.
Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną planującą założenie działalności gospodarczej, jednostką sektora finansów publicznych, stowarzyszeniem czy inną osobą prawną – aby otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych, musisz posiadać numer producenta ARMiR nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (Dz.U z 2014 r. poz. 1872 z późn. zm.).
Numer EP to 9-cyfrowy kod, który jednoznacznie identyfikuje każdego beneficjenta środków unijnych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Stanowi on podstawę do ewidencji producentów rolnych i jest niezbędny do ubiegania się o różnego rodzaju dotacje i wsparcie.
Jak uzyskać numer producenta?
Aby uzyskać numer EP należy złożyć wniosek o wpis do ewidencji producentów (czyli o nadanie numeru identyfikacyjnego) do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego terytorialnie ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.
Wniosek można złożyć na dwa sposoby:
- Osobiście,
- Wysłać pocztą (o dacie złożenia decyduje data stempla pocztowego).
Formularze wniosków wraz załącznikami są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/arimr/wniosek-o-wpis-do-ewidencji-producentow2
Poniżej adresy biur powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby wnioskodawców z obszaru LGD ”Ziemia Wieluńsko-Sieradzka”:
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Biuro powiatowe w Wieluniu, ul. Sieradzka. 70, 98-300 Wieluń
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Biuro powiatowe w Sieradzu, ul. Warneńczyka 1, 98-200 Sieradz
KROK 2: Założenie Profilu Zaufanego
Nabory wniosków oraz cała korespondencja pomiędzy wnioskodawcą a ARiMR odbywać się będą poprzez system teleinformatyczny ARiMR.
Aby móc złożyć wniosek, wnioskodawca musi posiadać PROFIL ZAUFANY.
Jest on niezbędny do weryfikacji tożsamości i złożenia wniosku oraz prowadzenia dalszej korespondencji.
Przy każdym logowaniu się do systemu będziemy logować się za pomocą profilu zaufanego.
Profil zaufany można założyć na stronie www.pz.gov.pl wybierając przycisk “Zarejestruj się”.
KROK 3: Rejestracja w systemie ARiMR
Po uzyskaniu numeru ewidencyjnego producenta (EP) oraz założeniu profilu zaufanego (PUE), kolejnym, niezbędnym krokiem, który umożliwi Państwu korzystanie z systemu teleinformatycznego ARiMR, jest rejestracja w systemie ARiMR.
Teleinformatyczny system ARiMR regulowany jest w oparciu o Art. 10 c ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U z 2019 r. poz. 1505 oraz z 2022 r. poz. 24, 88, 646 i 1079).
1. Wnioski o przyznanie pomocy i wnioski o płatność będą składane wyłącznie w formie
elektronicznej;
2. Wymiana korespondencji dotyczącej postępowania oraz wykonywanie przez stronę
postępowania innych czynności, w tym zawieranie umów lub podpisywanie przekazanych
dokumentów, dokonuje się wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego Agencji.
elektronicznej;
2. Wymiana korespondencji dotyczącej postępowania oraz wykonywanie przez stronę
postępowania innych czynności, w tym zawieranie umów lub podpisywanie przekazanych
dokumentów, dokonuje się wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego Agencji.
Jak zarejestrować konto?
Aby skorzystać ze strony ARiMR, należy posiadać/utworzyć konto zgodnie z Instrukcją logowania do Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Uzyskanie dostępu do aplikacji (zakładanie konta) odbywa się w formie elektronicznej.
Aby założyć konto i mieć dostęp do aplikacji, zostaniesz poproszony/a o podanie danych weryfikacyjnych, którymi są:
- Numer producenta (login) – jest to 9-cio cyfrowy numer identyfikacyjny producenta nadany przez ARiMR.
- 8 ostatnich cyfr rachunku bankowego – chodzi o 8 ostatnich cyfr konta bankowego podanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów.
- Wypłacona kwota – kwota ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR zrealizowanego w danym roku, w przypadku osób, które mają już założone konto. W przypadku braku otrzymania przelewu z ARiMR w danym roku, lub osób, które po raz pierwszy będą chciały utworzyć konto, należy wprowadzić wartość 0,00.
Uzyskanie dostępu do aplikacji (utworzenie nowego konta) odbywa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych( PUE) i dostępne jest z poziomu strony internetowej ARiMR pod adresem: https://www.gov.pl/web/arimr/platforma-uslug-elektronicznych.